Webbureau med kant og holdning
DIGITAL STRATEGI   VÆRKTØJER   KUNDER   OM WEBBUREAUET   KONTAKT

Medarbejderne har skabt vores succes. Og skaber din. 

Vores egentlige produkter er vores dygtige medarbejderes kompetencer. Og vi sikrer deres trivsel ved at have en flad struktur, en høj grad af selvstændighed i arbejdet, stort medansvar og tæt involvering i beslutningerne.

 

Hellere lille og vågen ...

Ofte bliver man som virksomhed "vejet" ud fra antallet af medarbejdere. Det har aldrig været et mål for os at blive store, men at lade begejstring, entusiasme og glæden ved vores håndværk styre udviklingen. Resultatet er et rigtigt team, der forstår at samarbejde om opgaverne.  

 

CLAUS RØNNOW

Direktør / partner
claus@easynet.dk

Claus er virksomhedens ansigt udadtil og har en cand.merc. fra Handelshøjskolen i Aarhus med i baggagen. Trives med spændende udfordringer, kontakt med kunderne og udvikling af nye projekter og ideer.

 

NIELS SØRENSEN

Udviklingsdirektør / partner
niels@easynet.dk

Niels er hjernen bag hele udviklingen af easynet CMS og mange af vores andre store projekter. Har tidligere arbejdet med netbanking hos Danske Bank og er uddannet cand.scient. i matematik og datalogi på Aarhus Universitet.

 

DANIEL BROCH

Webudvikler
daniel@easynet.dk

Daniel startede som elev og multimedie-integrator i firmaet i 2006, og har været fast styrmand på mange af vores større projekter siden. Fantastisk dygtig udvikler, som brænder for sit fag og yder vores kunder den bedste service.

 

KASPER VILLEMOES HALD

Frontend-udvikler
kasper@easynet.dk

Kasper er først uddannet multimediedesigner og har efterfølgende taget en professions bachelor som webudvikler på University College Nordjylland. Kasper arbejder med frontend-udvikling.

 

PETER HINRICHSEN

SEO konsulent
peter@easynet.dk

Peter har været vidt omkring inden han havnede hos os. Fra direktør i et stort byggefirma i Tyskland til selvstændig konsulent med speciale i søgeoptimering. Og netop søgeoptimering og online markedsføring er Peters helt store kompetence.

 

METTE PRECHT

Regnskab / bogholderi
regnskab@easynet.dk

Mette er vores eksterne bogholder, som står for regninger, fakturaer og alt det med bilag. Altid glad, imødekommende og meget kompetent.